Uroczystości odpustowe Wniebowzięcia NMP 10-17 sierpnia

17.08.2014r.- Obchody Wniebowzięcia NMP

Centralne uroczystości Wniebowzięcie NMP rozpoczęły się mszą św. przed Kościołem Grobu MB w Brodach skąd później dróżkami kalwaryjskimi wyruszyła procesja z figurką Maryji Wniebowziętej do ołtarza polowego przy Klasztorze. Tam o godz. 11.OO odprawiona została msza św. pod przewodnictwem Metropolity krakowskiego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza i licznie przybyłych biskupów. Po zakończonej Eucharystii słowa podziękowania do wszystkich przybyłych gości i pielgrzymów skierował Kustosz Sanktuarium – O. Azariasz Hess, a ks. Kardynał poświecił przyniesione zioła i kwiaty oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Te wyjątkowe wydarzenia uświetniła Orkiestra Kalwaryjska, która podczas mszy św. odgrywała pieśni eucharystyczne, a śpiew prowadził kapelan orkiestry O. Antoni Kluska. Na koniec, pod batutą kapelmistrza Kazimierza Gromady muzycy wykonali kilka marszy ze swojego repertuaru.

15.08.2014r.- Procesja pogrzebu MB

” Procesja Pogrzebu Matki Bożej, zwana także procesją Zaśnięcia to jedna z najbardziej widowiskowych i oryginalnych procesji w Kościele katolickim w Polsce. Wierni z figurą Maryi niesionej w trumnie, wędrują kilkukilometrową trasą od kaplicy Domku Matki Bożej do kościoła Grobu Matki Bożej „.

Piątkowe uroczystości rozpoczęły się nieszporami o godz. 15.00, na które przybył ks. kard. Stanisław Dziwisz wraz z kilkoma biskupami, którzy głosili okolicznościowe kazania. W tym roku- inaczej niż w poprzednich latach- cała procesja rozpoczynała się od Domku Matki Bożej, tak aby każda z licznie przybyłych asyst i orkiestr miała okazję przejść obok figurki Matki Bożej i odgrywać marsze żałobne ze swojego repertuaru. Całą procesję poprowadził bp Roman Pindel.

10.08.2014r.- Procesja Współcierpienia NMP

W niedzielę Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Ks. bp Edwarda Białogłowskiego, biskupa pomocniczego Diecezji Rzeszowskiej o godz. 15.00 rozpoczęliśmy Uroczystości Odpustowe ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ksiądz Biskup wygłosił również okolicznościowe Słowo Boże i poświęcił figurę Matki Bożej Bolesnej (zamówionej i wykonanej za poprzedniego Kustosza – O. Gracjana Kubicy), z którą wyruszyliśmy na Dróżki Kalwaryjskie w Procesji Współcierpienia NMP. Zatrzymując się przy poszczególnych stacjach rozważaliśmy tajemnice obecności Matki Bożej w dziele zbawczym Jej Syna. W tym roku, w czasie całego Odpustu chcemy dziękować Bogu za dar kanonizacji Pielgrzyma Kalwaryjskiego- Jana Pawła II. ” (Kroniki Klasztoru)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *