Oktawa Bożego Ciała 4-11 czerwca

11.06.2015r.- Zakończenie oktawy Bożego Ciała

Tego dnia na wzgórzach Ukrzyżowania przeszła ostatnia procesja w oktawie Bożego Ciała. Po mszy świętej w Kościele III Upadku wierni z Najświętszym Sakramentem wyruszyli do 4 ołtarzy: Kaplicy Obnażenia ( gdzie odśpiewano Ewangelie ), Kościoła Ukrzyżowania, Kaplicy Namaszczenia i Kościoła Grobu Pańskiego.Uroczystościom przewodniczył Kustosz Sanktuarium- Ojciec Azariasz Hess. Także i tym razem orkiestra kalwaryjska wzięła udział w procesji, grając pieśni eucharystyczne.

7.06.2015r.- ” Niedziela Strzelana „

W niedzielę zwaną przez niektórych Strzelaną, po dróżkach kalwaryjskich przeszła tradycyjna procesja Bożego Ciała. W Kościele Wieczernika o godz. 9.30 odprawiona została msza święta, którą koncelebrował i wygłosił okolicznościowe kazanie, Wikariusz Klasztoru i Kapelan orkiestry kalwaryjskiej- Ojciec Antoni KluskaPo Eucharystii wierni uczestniczyli w procesji z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy: Serca Maryi, Drugiego Upadku, Płaczących Niewiast i św. Rafała. Uroczystości uświetniła kalwaryjska orkiestra, która podczas procesji odgrywała pieśni eucharystyczne.

4.06.2015r.- Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa

Podczas Bożego Ciała, czyli Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa orkiestra kalwaryjska wzięła udział w dwóch procesjach parafialnych: w Brodach, przy Kościele Grobku Matki Bożej po mszy o godz. 10.00 oraz ulicami Kalwarii z Kościoła św. Józefa do Sanktuarium, która wyruszyła po mszy o godz. 15.00. Tradycyjnie wierni przeszli do 4 ołtarzy przygotowane przez poszczególne dzielnice, gdzie odczytano Ewangelię i odśpiewano suplikację ” Święty Boże „. Na koniec w murach Bazyliki wybrzmiał hymn ” Te Deum „ i ” Intriada „ grana przez orkiestrę podczas błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *