Oktawa Bożego Ciała 30 maja – 6 czerwca

06.06.2013 r.

Tego dnia na wzgórzach Ukrzyżowania przeszła ostatnia procesja w oktawie Bożego Ciała. Po mszy świętej w Kościele III Upadku wierni z Najświętszym Sakramentem wyruszyli do 4 ołtarzy: Kaplicy Obnażenia, Kościoła Ukrzyżowania, Kaplicy Namaszczenia i Kościoła Grobu Pańskiego,  gdzie odśpiewano Ewangelię i suplikację ” Święty Boże „. Uroczystościom przewodniczył Kustosz Sanktuarium- Ojciec Gracjan Kubica. Także i tym razem orkiestra kalwaryjska wzięła udział w procesji, uświetniając ją swoją grą.


02.06.2013 r.

W niedzielę zwaną przez niektórych Strzelaną, po dróżkach kalwaryjskich przeszła tradycyjna procesja Bożego Ciała. W Kościele Wieczernika o godz. 9.30 odprawiona została msza święta, którą koncelebrował Ojciec Antoni Kluska- Wikariusza Klasztoru, a Słowo Boże wygłosił ojciec Egidiusz Włodarczyk. Po Eucharystii wierni uczestniczyli w procesji z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy: Serca Maryi, Drugiego Upadku, Płaczących Niewiast i św. Rafała. Uroczystości uświetniła kalwaryjska orkiestra, która podczas procesji odgrywała pieśni eucharystyczne.

30.05.2013 r.

To uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Tego dnia orkiestra kalwaryjska wzięła udział w dwóch procesjach parafialnych: w Brodach, przy Kościele Grobku Matki Bożej po mszy o godz. 10.00 oraz ulicami Kalwarii, z Kościoła św. Józefa do Sanktuarium, która wyruszyła po mszy o godz. 16.00. Tradycyjnie wierni przeszli do 4 ołtarzy, gdzie odczytano Ewangelię i odśpiewano suplikację ” Święty Boże „. Uroczystościom przewodniczył ks. biskup Jan Szkodoń, który odbywał wizytację w Parafii. Na koniec w murach Bazyliki wybrzmiał hymn ” Te Deum ” i ” Intriada ” grana przez orkiestrę na Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *