Oktawa Bożego Ciała 26 maja – 2 czerwca

2.06.2016r.-ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

tym dniu odbyła się tradycyjna procesja na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, która z uwagi na warunki pogodowe miała miejsce na krużgankach Drogi Krzyżowej. Uroczystościom przewodniczył Kustosz Sanktuarium – O. Azariasz Hess. Po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w Bazylice wyruszyła procesja, w czasie której odśpiewano Ewangelie w Kaplicach: MB Kalwaryjskiej, Niepokalanego Poczęcia NMP, św. Anny i MB Bolesnej. Na zakończenie O. Kustosz poświęcił wianki z ziół i kwiatów. ” (www.kalwaria.eu )

29.05.2016r.- ” NIEDZIELA STRZELANA

W niedzielę zwaną przez niektórych Strzelaną, po Dróżkach Kalwaryjskich przeszła tradycyjna procesja Bożego Ciała. W Kościele Wieczernika o godz. 9.30 odprawiona została msza święta, którą koncelebrował i wygłosił okolicznościowe kazanie, Wikariusz Klasztoru i Kapelan orkiestry kalwaryjskiej- Ojciec Antoni Kluska. Po Eucharystii wierni uczestniczyli w procesji z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy: Serca Maryi, Drugiego Upadku, Płaczących Niewiast i św. Rafała. Uroczystości uświetniła kalwaryjska orkiestra, która podczas procesji odgrywała pieśni eucharystyczne.

26.05.2016r.- UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

Podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała Orkiestra Kalwaryjska wzięła udział w dwóch procesjach parafialnych: w Brodach,- przy Kościele Grobku Matki Bożej po mszy o godz. 10.00 oraz ulicami Kalwarii- z Bazyliki Matki Bożej Anielskiej do Kościoła Parafialnego św. Józefa, która wyruszyła po mszy o godz. 15.00. Tradycyjnie wierni przeszli do 4 ołtarzy przygotowanych przez poszczególne dzielnice, gdzie odczytywanoEwangelię i śpiewano suplikację ” Święty Boże „. Na koniec, na dole przy parafii wybrzmiał hymn ” Te Deum „ i ” Intriada „ grana przez orkiestrę podczas błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *