Święta Bożego Narodzenia to najbardziej magiczne dni w roku. To w tym czasie w Kościołach i domach, Bazylikach i chatach wiejskich rozbrzmiewają najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które doskonale oddają wyjątkowość tych cudownych świąt. Wspólny śpiew łączy ludzi i nie liczy się wtedy wiek,płeć czy predyspozycje głosowe, najważniejsze jest że jesteśmy wszyscy razem. Okazją do takiego kolędowania był niewątpliwie tradycyjny już Koncert Noworoczny zorganizowany przez Orkiestrę Kalwaryjską w Klasztorze Ojców Bernardynów, którego Honorowy Patronat objęli:
 Kustosz Bazyliki MB Anielskiej o. Gracjan Andrzej Kubica,
 Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska pan Zbigniew Stradomski,
 Proboszcz Parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej ks. Wiesław Cygan,
 Dyrektor Centrum Kultury i Sportu pan Edward Szumara.

Zaproszenie skierowane było do wszystkich chętnych, którzy przy dźwiękach muzyki chcieli miło spędzić niedzielny wieczór. Na występie nie zabrakło byłych członków orkiestry, sympatyków i miłośników jak i licznie przybyłych mieszkańców miasta i gminy Kalwaria.
 Koncert poprowadził przedstawiciel Klasztoru ojciec Ewigiusz. Pod batutą nowego kapelmistrza, pana Kazimierza Gromady, orkiestra  wykonała szereg kolędy i pastorałek na przemian z utworami świątecznymi i rozrywkowymi. Zakończenie koncertu uwieńczyły gromkie brawa słuchaczy i owacje na stojąco, po których tradycyjnie został wykonany utwór na bis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *