II Wyjazd Orkiestry do Hameln 7-10 czerwca

Już po raz drugi Miejska Orkiestra Dęta wraz z przedstawicielami władz miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska, na czele z panem burmistrzem, gościła w niemieckim Hameln – jednym z miast partnerskich. Wizyta została zorganizowana w 20- tą rocznicę podjęcia współpracy, a także z okazji 10-lecia podpisania Aktu Partnerstwa między tymi miastami. W skład orkiestry wchodziło 35 osób wraz z kapelmistrzem Łukaszem Zaborowskim, który pojechał w zastępstwie za pana Szymona Piątka. Wyjazd do Niemiec poprzedziła poranna msza święta w intencji wszystkich uczestników, którą odprawiono w Kościele Parafialnym św. Józefa. Po całym dniu podróży autokarem, późnym wieczorem nasza grupa dotarła na miejsce, gdzie została gorąco przywitana przez przedstawiciele lokalnych władz. Po krótkim zapoznaniu się wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek.
Następnego dnia czekały nas liczne niespodzianki przygotowane przez niemieckich przyjaciół.
 edną z wielu atrakcji było zwiedzanie pięknego zamku Hamelschenburg oraz wieży widokowej w Klut, z której widzieliśmy piękną panoramę Hameln. Wieczorem odbył się mały festyn, podczas którego kalwaryjska orkiestra koncertowała na przemian z tamtejszą Orkiestryz Halvestorf, a na koniec razem zagrali kilka wspólnych utworów, które nagrodzono gromkimi brawami.


Najważniejszym dniem uroczystości była sobota- 9 czerwca- cała delegacja udała się do Ratusza Miejskiego Hameln, gdzie odbyło się oficjalne przywitanie przez Panią Burmistrz Zuzanny Lippmann. Pan burmistrz, Zbigniew Stradomski również wygłosił krótkie przemówienie i wręczył niemieckim partnerom polską flagę z herbem miasta Kalwaria oraz złożył wpis do pamiątkowej księgi. Następnie nasi muzycy dali koncert na tarasie Hochzeitshaus w centrum miasta, gdzie zgromadziło się wielu turystów i mieszkańców, którzy oklaskami nagrodzili ten występ.
 Kolejnym punktem tego dnia był rejs przepięknym statkiem po rzece Wezerze, który orkiestra również uświetniła swoimi muzycznymi popisami.
Niedziela to ostatni dzień pobytu w partnerskim mieście Hameln. Kalwaryjska delegacja wzięła udział we mszy świętej i procesji Bożego Ciała, którą poprowadził przybyły z nami Ojciec Roland wraz z naszą orkiestrą dętą. Po części sakralnej zostaliśmy zaproszeni na mały poczęstunek, na którym mieliśmy okazję porozmawiać z mieszkańcami miasta pochodzącymi z Polski.
 I tym miłym akcentem zakończyliśmy jakże udaną i owocną wizytę u naszych niemieckich przyjaciół. Dziś już wiemy, że kolejne takie wspólne spotkanie czeka nas za rok, ale tym razem w Kalwarii. 😉 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *